Skąd biorą się problemy z potencją w młodym wieku?

Zaburzenia potencji to dolegliwość, która w skali glonu dotyka według statystyk około 250 milionów mężczyzn. Tak naprawdę z zaburzeniami wzwodu zapewne zmaga się jeszcze więcej mężczyzn, ponieważ mało kto chętnie przyznaje się do swojej wstydliwej dolegliwości. Dawniej sądzono, iż niska czy zaburzona erekcja to problem, który spotyka wyłącznie mężczyzn po 40-tym roku życia. Obecnie sporo się w tym zakresie zmieniło. W tej chwili zaburzenia erekcji są problemem, który dotyka także mężczyzn w bardzo młodym wieku. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, skąd biorą się problemy z potencją przed 30-tką. 

Problemy z potencją przed 30-tką – czy to możliwe? 

Większość ludzi uważa, że rozmaite choroby czy schorzenia to domena ludzi starszych. Niestety, okazuje się, że w wielu przypadkach to nieprawda. Zwłaszcza jeśli chodzi o zaburzenia erekcji. Oczywiście, najbardziej narażeni na zaburzenia wzwodu są panowie po przekroczeniu 40-tego roku życia. Jest to uwarunkowane tym, iż wówczas organizm produkuje znacznie mniej męskiego hormonu płciowego, czyli testosteronu. Warto jednak wiedzieć o tym, że istnieje mnóstwo innych dodatkowych czynników, które również mogą wpłynąć na wystąpienie zaburzeń erekcji. I to o wiele szybciej. Tryb życia prowadzony przez młodych ludzi powoduje, że ich męskość może szwankować nawet przed skończeniem 30-tego roku życia. Specjaliści z zakresu seksuologii biją na alarm, że tak źle jak dzisiaj z męską potencją (bez względu na wiek) nie było jeszcze nigdy. Statystyki na temat potencji u mężczyzn są zatrważające. Badania pokazują, że problem zaburzeń wzwodu dotyczy około 3,5 milionów mężczyzn w różnym wieku.

Z czego wynikają problemy z potencją u młodych mężczyzn? 

Problemy z potencją w młodym wieku wynikają z nieco innych przyczyn niż w przypadku mężczyzn po 40-tce. U młodych mężczyzn najważniejszą kwestią jest niezdrowy styl życia. Z kolei u panów po 40-tce najważniejszy jest spadek poziomu testosteronu w organizmie. Oto najważniejsze czynniki, które mają wpływ na niską potencję u młodych mężczyzn:

  • Nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Podstawą diety młodych mężczyzn bardzo często są fast foody, dania gotowe, słone przekąski, słodycze oraz alkohol. Takie połączenie to najlepsza recepta na bardzo szybką utratę potencji. Jeżeli zależy nam na tym, by jak najdłużej cieszyć się sprawnością w łóżku, wyżej omówione produkty należy zamienić na zdrową zbilansowaną dietę opartą przede wszystkim na warzywach owocach, produktach pełnoziarnistych, popularnych afrodyzjakach oraz wodzie mineralnej. Wielu panów, którzy zmienili swoje nawyki żywieniowe, już po kilku tygodniach zauważyło pozytywne zmiany w swojej sprawności w łóżku. 
  • Niewielka aktywność fizyczna. W trakcie ruchu organizm wydziela serotoninę, czyli tzw. hormon szczęścia. Gdy poziom serotoniny jest odpowiedni, ma to zbawienny wpływ na męską potencję oraz radość z odbywania stosunków seksualnych. 
  • Zbyt mała ilość snu. Gdy człowiek jest niewyspany, organizm nie ma czasu, by się zregenerować. Prowadzi to do występowania zaburzeń erekcji. Minimum siedem godzin snu to priorytet dla każdego mężczyzny, który chciałby szybko odzyskać zdolność do odbywania stosunków seksualnych. 
  • Nieustanny stres. Sytuacje stresowe i lęki również mają bardzo duży wpływ na obniżenie sprawności seksualnej. Sfera psychiki ma ogromne znaczenie dla męskiej potencji. 
  • Choroby towarzyszące, takie jak cukrzyca czy nadciśnienie. Mężczyźni dotknięci tymi chorobami są znacznie bardziej narażeni na wystąpienie zaburzeń erekcji niż ich zdrowi rówieśnicy.

Leave a Reply

Shares