Jak przeciwdziałać impotencji?

Impotencja to groźna dysfunkcja seksualna, która dotyka według niektórych statystyk nawet około 150 milionów mężczyzn na całym świecie. Specjaliści podkreślają, że skala tego zjawiska z roku na rok zamiast maleć, rośnie. Istnieje cała masa zróżnicowanych czynników, która powoduje, że coraz więcej mężczyzn boryka się z niską potencją. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jak przeciwdziałać impotencji oraz tłumaczymy, jak ją leczyć. Zapraszamy do lektury. 

Co to jest impotencja? 

Impotencja jest niezwykle groźną dysfunkcją o charakterze seksualnym. Polega ona na tym, że mężczyzna mimo podniecenia seksualnego nie jest w stanie osiągnąć oraz utrzymać wzwodu przez odpowiednio długi czas. Wyróżnia się impotencję psychogenną oraz wywołaną czynnikami fizjologicznymi. Przyczyn impotencji może być naprawdę bardzo wiele. Istnieje jednak kilka istotnych zasad, których stosowanie spowoduje, że ryzyko pojawienia się impotencji zostanie ograniczone do absolutnego minimum. Ponadto mężczyźni z zaburzeniami erekcji mają obecnie mnóstwo wyjątkowo skutecznych metod, dzięki którym możliwe jest całkowite wyleczenie impotencji. 

Jak przeciwdziałać impotencji? 

W celu zmniejszenia ryzyka pojawienia się zaburzeń wzwodu, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Omawiamy je poniżej:

  • Zdrowa, zbilansowana dieta. Jeżeli podstawą codziennej diety mężczyzny są fast foody, słone przekąski oraz słodycze, to jest on bardzo mocno obarczony ryzykiem pojawienia się impotencji. Wartościowa dieta sprawi, że mężczyzna przez wiele lat będzie mógł cieszyć się sprawnością seksualną. Powinna ona obfitować w warzywa, owoce oraz dużą ilość afrodyzjaków.
  • Odchudzanie. Otyłość oraz nadwaga to bardzo ważne czynniki, które obniżają sprawność seksualną zarówno wśród mężczyzn jak i u kobiet. 
  • Porzucenie używek. Dowiedziono naukowo, że mężczyźni, którzy palą papierosy oraz nadużywają alkoholu, są bardziej obarczeni ryzykiem wystąpienia zaburzeń wzwodu a także niepłodnością. 
  • Regularne badanie poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu oraz ciśnienia. Cukrzyca, miażdżyca oraz nadciśnienie to bardzo groźne choroby, które mają ogromny wpływ na zwiększenie ryzyka wystąpienia zaburzeń erekcji.
  • Regularna aktywność fizyczna.
  • Systematyczne uprawianie seksu. 

Każde z powyżej opisanych działań sprawi, że ryzyko wystąpienia impotencji zostanie znacznie ograniczone. Jeżeli zaobserwujemy u siebie jakieś pierwsze symptomy wskazujące na to, iż z naszą sprawnością seksualną jest coś nie tak, należy jak najszybciej udać się do lekarza. Jeżeli impotencja nie będzie leczona, może to doprowadzić do prawdziwego spustoszenia w całym organizmie. Niestety, impotencja w dalszym ciągu jest ogromnym powodem do wstydu dla wielu mężczyzn. Panowie dotknięci tą przypadłością rzadko kiedy chcą się leczyć. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tylko odpowiednia profilaktyka oraz diagnostyka dają gwarancję na sprawność seksualną przez długie lata. Współczesna medycyna zapewnia wiele innowacyjnych metod terapii, dzięki którym możliwe jest całkowite wyeliminowanie impotencji. 

Jak leczyć impotencję – najlepsze metody 

Istnieje wiele wyjątkowo skutecznych metod leczenia impotencji. Wybrana metoda terapii powinna być uzależniona od tego, czym schorzenie jest wywołane. W sytuacji, gdy chodzi o impotencję psychogenną, leczy się ją przede wszystkim za pomocą psychoterapii oraz edukacji seksualnej. U większości mężczyzn psychoterapia w zupełności wystarcza do tego, aby mężczyzna z powrotem mógł cieszyć się dawną sprawnością seksualną, a wstydliwy problem zniknął jak ręką odjął. Czasem zdarza się też tak, że impotencja jest wywołana zaburzeniami w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej. Mowa tutaj oczywiście przede wszystkim o spadku poziomu męskiego hormonu płciowego, czyli testosteronu. W takim przypadku pacjentowi podaje się specjalne tabletki zawierające odpowiednią dawkę hormonów dostosowaną do zasięgu jego przypadłości. Dość często wykorzystywaną metodą leczenia doraźnego są także specjalne tabletki na zaburzenia wzwodu, takie jak Viagra czy Kamagra opinie. Powodują one, że mężczyzna na skutek stymulacji seksualnej bez trudu jest w stanie osiągnąć i utrzymać wzwód przez odpowiednio długi czas. Ten sposób nie pomoże jednak, gdy impotencja jest spowodowana czynnikami psychologicznymi. 

Leave a Reply

Shares