Jak pomóc mężczyźnie z zaburzeniami wzwodu?

Impotencja wśród mężczyzn to jeden z największych problemów cywilizacyjnych w dzisiejszym świecie. Statystyki medyczne są zatrważające. Lekarze wskazują, że problem ten z roku na rok coraz bardziej się nasila. Kiedyś niska erekcja dotyczyła przede wszystkim mężczyzn po 40-tce, jednak obecnie dolegliwość ta dotyka coraz młodsze pokolenia. 

Impotencja – co to jest?

Impotencja to dla wielu mężczyzn ogromny problem. Szacuje się, że zaburzenia erekcji na całym świecie dotyczą około 150 milionów mężczyzn na całym świecie. Brak sprawności seksualnej powoduje, że panowie mają poczucie, iż całkowicie stracili swój atrybut męskości. Mężczyźni dotknięci impotencją tracą pewność siebie. Bywa, że popadają w depresję. Taki stan rzeczy ma bardzo negatywny wpływ na ich relacje z partnerką. Czasem doprowadza to nawet do rozpadu związku. Zgodnie z medyczną definicją, impotencja to groźne schorzenie, które całkowicie uniemożliwia odbywanie stosunków seksualnych. Mężczyzna, który jest impotentem, nie jest w stanie uzyskać oraz utrzymać wzwodu przez odpowiednio długi czas. Powoduje to, że każda próba uprawiania seksu kończy się niepowodzeniem, co systematycznie wprowadza go w coraz większą frustrację. Obecnie mężczyźni mają dostęp do wielu innowacyjnych metod leczenia. Istnieją zarówno doraźne metody leczenia jak i takie, dzięki którym problem ten można całkowicie zniwelować. 

Skąd bierze się impotencja? 

Zaburzenia erekcji mogą być wywołane bardzo wieloma zróżnicowanymi czynnikami – zarówno fizjologicznymi jak i psychologicznymi. Często dzieje się tak, że niska potencja jest uwarunkowana zarówno fizjologicznie jak i psychologicznie. Wówczas konieczne jest jednoczesne zastosowanie farmakoterapii z psychoterapią. Najczęstsze przyczyny fizjologiczne występowania zaburzeń erekcji to: 

 • groźne choroby: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca,
 • zaburzenia w funkcjonowaniu układu hormonalnego, 
 • wady wrodzone w prąciu, 
 • wiek,
 • przebyte operacje w przeszłości,
 • przyjmowanie wybranych leków. 

Z kolei najczęściej wskazywane przez lekarzy czynniki psychologiczne wywołujące zaburzenia erekcji to:

 • kompleks małego członka, 
 • stres przed uprawianiem seksu wywołany brakiem doświadczenia w tej sferze, 
 • konflikt w relacjach z partnerką, 
 • poglądy religijne,
 • zaburzenia w samoocenie, 
 • strach przed posiadaniem dzieci oraz brak wiedzy na temat skutecznych metod antykoncepcji. 

Co może powodować, że impotencja będzie rozwijać się jeszcze szybciej? 

Ogromny wpływ na powiększenie zjawiska impotencji ma także styl życia. Nieodpowiednia dieta, bogata w cukry, tłuszcze trans a jednocześnie uboga w warzywa i owoce, to najlepsza recepta na szybką utratę sprawności seksualnej. Zaburzenia wzwodu są też potęgowane przez niewielką aktywność fizyczną, siedzący tryb życia oraz stosowanie używek. Impotencję potęgują też nerwice, depresja, zbyt częsta masturbacja oraz niewielka ilość snu. 

Na czym polega leczenie impotencji?

Współczesna medycyna daje obecnie mężczyznom mnóstwo możliwości w zakresie leczenia impotencji. W przeważającej większości przypadków zaburzenia wzwodu są całkowicie wyleczalne. Sposób zastosowanej terapii musi być uzależniony od tego, czy impotencja jest wywołana przez czynniki fizjologiczne czy też psychologiczne. W sytuacji, gdy chodzi o impotencję spowodowaną przez czynniki psychologiczne, wtedy stosuje się przede wszystkim psychoterapię. Ważne jest także przekazanie danemu mężczyźnie wiedzy w zakresie edukacji seksualnej. W większości przypadków zastosowanie psychoterapii wystarcza, aby rozwiązać ten wstydliwy problem. 

Z kolei, gdy impotencja jest wywołana przez zaburzenia w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej, wówczas pacjent musi korzystać z farmakoterapii. Polega ona na tym,  że mężczyzna zażywa specjalne leki zawierające testosteron. Następna metoda leczenia polega na tym, że pacjentowi wstrzykuje się specjalne zastrzyki w obrębie ciał jamistych penisa. Mają one na celu znaczne usprawnienie funkcjonowania układu krążenia. Dzięki temu na skutek stymulacji seksualnej do członka napłynie odpowiednia ilość krwi, a mężczyzna bez trudu uzyska i utrzyma wzwód przez odpowiednio długi czas. 

Leave a Reply

Shares