Czym jest krem na potencję?

Kremy na potencję są bardzo rzadko wybieranymi produktami służącymi do poprawienia jakości wzwodu i zwiększenia popędu płciowego. Niewiele tego rodzaju środków znajduje się w sprzedaży. Mężczyźni, aby poprawić jakość erekcji, najczęściej wybierają tabletki, żele, czy też środki do iniekcji. W takich kremach znajdują się głównie naturalne składniki o słabym działaniu, które dostępne są przede wszystkim w sex-shopach. Parę lat temu do polskich aptek trafił krem zawierający silnie działający składnik aktywny o nazwie alprostadyl, aczkolwiek został dosyć szybko wycofany z obrotu przez Główny Inspektoriat Farmaceutyczny. Produkt też można aktualnie zakupić jedynie za granicą albo przez apteki internetowe zarejestrowane poza naszym krajem.

W jaki sposób powstał krem na wzwód z alprostadylem?

Alprostadyl jest to syntetyczna postać prostaglandyny, a więc substancji chemicznej, która działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych. Substancja ta oddziałuje na mięśnie gładkie tętnic, doprowadzając do rozszerzanie naczyń krwionośnych i ułatwiając, co za tym idzie przepływ krwi. Właśnie dlatego krem ten okazuje się skuteczny w leczeniu zaburzeń erekcji. Na problemy z potencją pierwszy raz wykorzystano ten środek w 1986 roku. Niedługo po tym czasie na rynku pojawiły się podobne produkty, które aplikowano poprzez wstrzykiwanie bezpośrednio do ciał jamistych penisa albo jako żel dostarczany przez cewkę moczową. Według badań środek ten okazał się skuteczny, jednakże jego aplikacja była dosyć kłopotliwa, ponadto występowały pewne uciążliwe działania niepożądane. Z tego względu naukowcy podjęli się prac nad przyjaźniejszą postacią alprostadylu, przez co doszli oni do stworzenia środka w formie kremu.

W jaki sposób działa krem na potencję?

Krem na potencję bazujący na związku alprostadyl działa praktycznie w przybliżony sposób co zastrzyki i żel. Środek ten zawiera 300 µg substancji czynnej na 100 mg kremu, a dodatkowo ma w sobie trochę 2,5-procentowego chlorowodoru -2-N, N-dimetylaminopropionianu, czyli związku wspierającego przenikanie syntetycznej prostalandyny do struktur penisa. Dzięki niemu produkt zostaje sprawnie wchłonięty przez ciała jamiste prącia i w niewielkiej ilości przedostaje się do krwiobiegu. Efektem działania środka jest poprawa erekcji, bez uciążliwych działań niepożądanych. Preparat należy zastosować na 5-30 minimum przed planowanym kontaktem fizycznym, przy pomocy małej pipetki, która ułatwia aplikację. Polecana dawka to 300 µg, niekiedy jest konieczne jej zmniejszenie, jeśli u mężczyzny wystąpiły efekty uboczne. Po nałożeniu kremu przy stymulacji seksualnej erekcja utrzymuje się przez 1-2 godzin. Jak podaje producent, kremu nie powinno się używać częściej aniżeli raz na dobę i maksymalnie 3 razy w tygodniu. Przed nałożeniem środka należy opróżnić pęcherz, gdyż wykonanie tej czynności po aplikacji, zmniejszy efektywność kremu.

Z jakich powodów krem na potencję został usunięty z polskich aptek?

Krem został wycofany z polskiego rynku w 2017 roku przez nadzór farmaceutyczny. Powodem było stwierdzenie wyniku poza specyfikacją w trakcie badań stabilności w zakresie zawartości substancji czynnej. Co ważne, stało się to po tym, kiedy sam producent zdecydował się na wycofanie jednej z partii produktu. Krem zawierający alprostadyl od tego momentu już nie pojawił się na naszym rynku, aczkolwiek można go zakupić w innych krajach takich jak: Czechy, Słowacja czy Wielka Brytania. Istnieje też możliwość zakupu go przez Internet, ale należy mieć na uwadze zasady, jakie dotyczą jego prawidłowego przechowywania i transportu.

Co uważają mężczyźni o kremie na potencję?

Krem z alprostadylem zebrał jak dotąd skrajne opinie. Jak twierdzą mężczyźni, wadą tego preparatu jest przede wszystkim jego wysoka cena. Ponadto, podczas stosowania kremu, panom przeszkadzały dosyć uciążliwe skutki uboczne, czyli zawroty głowy czy podrażnienie penisa i pochwy. Kolejną wadą jest zalecenie, aby po aplikacji krem nie uprawiać seksu analnego bez prezerwatywy oraz seksu oralnego.

Leave a Reply

Shares